Custom Pages
 • Home
 • Blog
 • Contact Us
Transitions
 • Left/Right Animation
 • Fade Up/Down Animation
 • Up In / Fade Out Animation
 • Up/Down Animation
Portfolio
 • Gallery Style
 • Gallery Style Full Width
 • Text Under Image
 • Text Under Image Without Space
با 9 روش تولید محتوا آشنا شوید - کینگ محتوا
تولید محتوا
12047
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-12047,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-1.9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

با 9 روش تولید محتوا آشنا شوید

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident

با 9 روش تولید محتوا آشنا شوید

18:00 12 مهر در تولید محتوا
2 دیدگاه

تولید محتوا ی عالی به زمان و دقت کافی نیاز دارد. شما باید در مسیر درست قدم گذاشته و کار خود را آغاز کنید. انتخاب مسیرهای کوتاه و آسان می تواند منجر به نوشتن محتوای ضعیف و بی کیفیت شود و در نتیجه باعث اتلاف وقت، انرژی و منابع شما خواهد شد.

مسیر بازاریابان تولید محتوا کاملا مشخص است. این افراد برای افزایش رتبه بندی سئو و به دست آوردن استقبال گسترده کاربران، باید مطالب بسیار خوبی در وبلاگ یا وب سایت خود داشته باشند. با نوشتن محتوا، موتورهای جستجوی وب به سایت شما کمک می کنند تا در معرض دید کاربران اینترنت قرار بگیرید. به عنوان مثال، گوگل صراحتا بیان کرده است که سعی در توسعه محتواهای با کیفیت دارد و سایت هایی که حامل محتواهای ضعیف و تکراری هستند را نمی پذیرد. به عبارت دیگر، گوگل می خواهد به سایت هایی که حاوی محتواهای با کیفیت هستند، پاداش دهد؛ بنابراین محتوای عالی، علاوه بر ایجاد وب سایت بهتر، رتبه سایت شما را نیز بهبود می بخشد که این امر می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر کسب و کار شما بگذارد.

باید بدانیم که چه عواملی باعث ایجاد یک محتوای عالی می شود:

1- تولید محتوا جدید داشته باشید

همانطور که گفته شد، نوشتن محتوای تکراری باعث فاصله گرفتن از اصول گوگل و نیز کاهش استقبال کاربران اینترنتی می شود. کپی کردن محتوای افراد دیگر منجر به مجازاتی از طرف گوگل خواهد شد که می تواند باعث کاهش اعتبار و وجهه سایت شما شود. اصل به معنای اصالت نیز است؛ پس ایده های شما باید اصلی باشند! اصلاح مجدد محتوای سایت های دیگر، بارگذاری همان مفاهیم، پست های تکراری و.. هرگز  یک محتوای اصلی و جدید محسوب نمی شود و نیز در صورتی که منتشر شود، هیچ استقبالی پیدا نمی کند. در پیش گرفتن روش کپی از محتواهای افراد دیگر، هدف اصلی نوشتن محتوا را خراب می کند.

2- همیشه بر ایجاد عناوین قوی تمرکز کنید

یک تیتر یا عنوان خوب باعث ایجاد علاقه مندی افراد نسبت به محتوا می شود و خوانندگان را به سمت خواندن محتوا سوق می دهد. مطابق با آمار های نسبی می توان گفت که احتمال این امر وجود دارد که 80 درصد افراد محتوای نگارشی شما را بخوانند و از این تعداد نیز تنها 20 درصد هستند که علاقه مند به آن محتوا می شوند؛ به همین دلیل است که عنوان یک مقاله یا محتوا به اندازه خود مقاله و متن اصلی دارای اهمیت است.

3- محتوای خود را عملی کنید

تولید محتوا ی خوب این قابلیت را در اختیار کاربران می گذارند تا آنها بتوانند به بررسی و به کار بردن اطلاعات محتوا در جنبه عملی پی ببرند. در این روش، کاربران با به کار بردن جنبه عملی اطلاعات محتوا، نه تنها دچار سردرگمی نمی شوند بلکه این اطمینان برای آنها به وجود می آید که بتوانند به شکل گسترده تری از محتوا استفاده کنند. زمانی که پاسخ پست های وبلاگ خود را می نویسید، در رابطه با کاربرانی که اظهار پیشنهاد کرده اند نکاتی را به آنها آموزش دهید. در بسیاری از اوقات، نوشتن مطلب خوب در مورد یک موضوع، می تواند ایده هایی ناب برای خوانندگان ایجاد کند.

4-قادر به پاسخگویی به کاربران باشید

هدف نهایی موتور جستجو چیست؟ باید بگوییم هنگامی که افراد از موتور جستجوی وب استفاده می کنند، آنچه را که در نهایت می خواهند به پاسخ آن دست پیدا کنند را می یابند و این وظیفه موتور جستجو است تا به خواسته های کاربران پاسخ دهد.

در مقایسه با ارائه پاسخ توسط موتور جستجو باید بگوییم زمانی که افراد در حال خواندن پست های وبلاگ، مشاهده اینفوگرافیک ها یا تماشای فیلم هستند نیز به دنبال پاسخ سوالاتشان می گردند. کاربران می خواهند پاسخی بدست آورند تا بتوانند دانش و اطلاعات بیشتری کسب کنند. نکته دیگری که در اینجا وجود دارد این است که کاربران فقط به دنبال جواب سوالاتشان نیستند؛ بلکه قصد کسب اطلاعات و اظهار نظر نیز دارند. با توجه به این موارد، شما باید مطالب محتوا را به آسانی تنظیم کنید تا کاربران بتوانند در کم ترین زمان به جمع بندی متن بپردازند. اغلب خوانندگان با حس پرسش سوال یا کنجکاوی روبه رو می شوند؛ بنابراین وظیفه نوسینده این است که اطلاعات تکمیل شده ای داشته باشد و بتواند پاسخ های مناسب کاربران را آماده کند

5- در  ارائه گزارش محتوا و منابع اطلاعاتی خود دقیق باشید

به این موضوع فکر کنید که شما مقاله ای را برای وبلاگ خود می نویسید که برخی از آن مطالب نادرست است و هزاران نفر از کاربران نیز آن مطالب را می خوانند؛ آیا می توانید میزان آسیبی که به سایت و اعتبار شما وارد می شود را تصور کنید ؟ در نظر داشته باشید که وبلاگ و محتواهایی که نگارش می کنید، بازتابی از ذهنیت و اعتبار شما است؛ پس اگر مشکلی در رابطه با وبلاگ وجود داشته باشد می تواند بر نحوه استقبال افراد از برند و خدمات شما تاثیر بگذارد. بسیار اهمیت دارد که آمارهایی را که بیان می کنید، کاملا صحیح و درست باشند.

دقت در نگاش متن باعث ایجاد اعتماد به نفس خوانندگان می شود. علاوه بر این، دقت در رابطه با  منابع اطلاعاتی نیز یکی از ارکان اصلی نگارش محتوا است. آیا منابع مورد استفاده شما منابع معتبری هستند؟ پیوند بین مطالب محتوا نیز می تواند به افزایش کیفیت محتوا و جلب اعتماد کاربران کمک کند. هرچه بیشتر بتوانید از منابع اطلاعاتی خود گزارش تهیه کرده و صحت و درستی آن منابع را اثبات کنید، محتوای شما بین کاربران ارزش و اعتماد بیشتری پیدا می کند. پیوند دادن منابع و مطالب محتوا به یکدیگر، به موتورهای جستجو کمک می کند تا تشخیص دهند که محتوای شما در مورد چیست و چگونه باید طبقه بندی شود.

6-تولید محتوا یی مناسب که ذهن خواننده را درگیر کند.

تنها راه برای جذب مخاطبان درگیر و علاقه مند به محتوا، ایجاد یک محتوای جذاب است. همه چیز با شما و آنچه که شما می نویسید شروع می شود. در اینجا چند نکته برای کمک به شما جهت نوشتن محتوایی جذاب ارائه شده است:

– خوانندگان را با سؤالات درگیر کنید. این روش لزوما به معنای تولید محتوای ناقص نیست؛ بلکه شامل سؤالاتی است که باعث می شود خوانندگان در مورد محتوا و اطلاعات مورد نظر خود تأمل کنند.

–  با استفاده از عناوین، یک معرفی کلی و امیدوارکننده از محتوا داشته باشید. تا به حال فکر کرده اید که کاربران چگونه و با چه سرعتی در مورد پست های یک وبلاگ داوری می کنند؟ اکثر کاربران احتمالا در چند جمله اول تصمیم می گیرند که پست ارزش خواندن را دارد یا نه. با به کار گیری عناوین و جملات، معرفی دقیق و کاملی از محتوا داشته باشید تا کاربران  بدانند که از چه موضوعی بحث می شود و همچنین متقاعد شوند که محتوا ارزش خواندن دارد.

– اکثر افراد عاشق داستان ها هستند. شما می توانید در مقدمه خود از حکایات استفاده کنید یا داستانی را در پست وبلاگ تنظیم کنید. داستان ها می توانند به روشن شدن ابهامات متن کمک کنند. در صورت امکان، داستانی را به پست وبلاگ خود اضافه کنید. این کار باعث جذابیت بیشتر مطلب می شود و همچنین به خواننده در یادگیری متن کمک کند.

7- با افزودن تصاویر و فیلم ها ارتباط بهتری با کاربران برقرار کنید

همانطور که می دانید قدرت یادگیری افراد متفاوت است. برخی افراد با مشاهده کردن قدرت یادگیری بهتری دارند و برخی دیگر با شنیدن بهتر یاد می گیرند. نکته مهم این است که افراد با استفاده از ابزارهای کمکی می توانند قدرت یادگیری خود را افزایش دهند. هر مقدار که بیشتر از تصاویر، فیلم ها و نمودارها استفاده کنید، می توانید قدرت فهم مخاطب را بالا ببرید و در فهم مطالب و نکات به آنها کمک کنید. امروزه هر کتاب آموزشی را که ورق بزنید، تصاویری را برای تقویت فهم مخاطب پیدا می کنید. در هر زمینه ای که به نگارش می پردازید، تصاویر و نمودارهای مرتبط با موضوع را به متن اضافه کنید تا باعث ارزشمندی مطلب شود.

8- مطالب کوتاه و مشخصی بنویسید

یکی از بهترین نکات در نگارش محتوا، حذف زیاده گویی و طولانی نویسی است. پست ها، مقاله ها و محتواهای مختصر و مفید به مخاطبان کمک می کنند تا اطلاعات بیشتری را در کمترین زمان به دست بیاورند؛ بنابراین  هنگام نگارش محتوا هرگز بر روی تعداد کلمات تمرکز نکنید و بدانید که پست ها و مطالب طولانی به معنای کیفیت و ارزشمندی متن نمی باشد

9- محتواهای به روز شده را به صورت مداوم در وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهید

ایجاد یک وبلاگ یا وب سایت این گونه نیست که مدتی به آن اشتغال داشته باشید و بعد آن را رها کنید؛ بلکه  نوعی تعهد به دنبال می آورد. بدون به روز رسانی محتواهای سایت یا وبلاگ، بسیاری از خوانندگان و کاربران علاقه مند را از دست خواهید داد. علاوه بر این، موتورهای جستجوگر نیز شما را به عنوان سایتی قدیمی شناسایی می کنند که قطعا دچار مشکل خواهید شد. اگر وبلاگ یا سایت محتوایی دارید، باید مرتبا آن را با مطالب عالی و جدیدتر به روز رسانی کنید. بسیاری از بهترین سایت های محتوا به طور مرتب، به روز می شوند.

این سوال پیش می آید که چند بار باید وبلاگ یا سایت شما به روز شود؟ در پاسخ باید بگوییم این به عهده شما است. باید تلاش کنید که حداقل هفته ای دو بار به روز رسانی سایتتان را انجام دهید.

مترجم: راضیه چولایی

منبع: neilpatel.com

2 دیدگاه

ارسال دیدگاه