Custom Pages
 • Home
 • Blog
 • Contact Us
Transitions
 • Left/Right Animation
 • Fade Up/Down Animation
 • Up In / Fade Out Animation
 • Up/Down Animation
Portfolio
 • Gallery Style
 • Gallery Style Full Width
 • Text Under Image
 • Text Under Image Without Space
8 اصل برای طراحی یک وبسایت خوب - کینگ محتوا
12613
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-12613,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-1.9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

8 اصل برای طراحی یک وبسایت خوب

8 اصل برای طراحی یک وبسایت خوب

04:08 29 مرداد در اخبار سایت, تولید محتوا
0 دیدگاه

موفقیت هر وب سایت کاملاً به نحوه ی طراحی وب  آن بستگی دارد. این که آیا طراحان در هنگام توسعه آن نهایت دقت را به خرج داده اند یا نه.  از آنجا که سایت شما چهره تجاری شما است و بیشتر مشتریان بالقوه قبل از مراجعه به فروشگاه شما از سایت شما بازدید می کنند ، طراحی وب سایت با احتیاط  برای شما امری ضروری خواهد بود.

طراحی وبسایت نسبت به آنچه فکر می کنید برای تغییر، بسیار مهم است. استفاده از یک تاکتیک عالی برای تحول بسیار مهم است. در واقع ، طراحی وب سایت  لزوماً  اینگونه نیست که چگونه به نظر میرسد و چگونه احساس می شوید ، بلکه نحوه عملکرد آن  مهم است. حتی گاهی  یک وب سایت ساده با قابلیت استثنایی و ساختار خوب ، به طور معمول در گوگل عملکرد شگفت آوری دارد. بازدید کاربران از چنین وب سایت هایی نیز نسبت به افرادی که تجربه کاربری ضعیفی دارند ، بالاتر است. عملکرد کاملاً به اثربخشی وب سایت بستگی دارد.

بنابراین ،چگونه یک وب سایت خوب طراحی کنیم؟

طراحی وب سایت خوب نیاز به طیف گسترده ای از متخصصان دارد که در زمینه های مختلف تخصص دارند. تلاش جمعی آنها باید هنگام اتخاذ یک تصمیم حساس انجام شود. در این مقاله ، 8 اصل اساسی طراحی وب سایت خوب را بیان خواهیم کرد که باید هنگام تدوین وب سایت مورد تامل قرار گیرد. این اصول طراحی به طور قطع به طراحان وب کمک می کند تا طراحی های هیجان انگیزی انجام دهند و قابلیت استفاده ی یک سایت را بالا ببرند.

در اینجا لیستی از  8 اصول طراحی  خوب وجود دارد که وب سایت شما را زیبا  ، کاربرپسند ، کارآمد و جذاب می کند

1 سادگی بهترین است

وب سایت بیش از حد طراحی شده  ممکن است کار نکند. قرار دادن بیش از حد بسیاری از عناصر در صفحه ممکن است باعث شود بازدید کنندگان از هدف اصلی وب سایت شما منحرف شوند. سادگی همیشه در یک طراحی صفحه ی وب مؤثر کار می کند. طراحی تمیز و تازه وب سایت شما نه تنها وب سایت را جذاب می کند بلکه به کاربر کمک می کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر یکپارچه حرکت کند. طراحی خود را تا حد امکان ساده نگه دارید تا بازدید کنندگان بتوانند آن را آسان و راحت حس کنند و

راه های خود را به راحتی پیدا کنند.

2 ثبات

پایداری در طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد. به عناصر طراحی در هر یک از صفحات توجه کنید. می توان فهمید که فونت ها ، اندازه ها ، عنوان ها ، زیر عنوان ها و سبک های دکمه های  پیش فرض شما باید در کل وب سایت یکسان باشد. همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید. قلم ها و رنگ های مناسب را برای متن ها ، دکمه ها و غیره نهایی کنید استفاده از CSS (برگه های ابشاری) برای حفظ اطلاعات کامل در مورد سبک ها و عناصر طراحی  برا ی شما مفید خواهد بود.

3 تایپوگرافی و خوانایی

مهم نیست که متن شما چقدر خوب است اما همچنان بر وبسایت حکم فرماست زیرا اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می دهد. از آنجایی که جستجوگرها   با این داده ها بسیار آشنا هستند ،  این بخش به بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های SEO تبدیل می شود. شما باید همراه با استفاده از کلمات کلیدی ، داده های متا و سایر عناصر حساس به پرسش ، تایپوگرافی خود را برای بازدید کنندگان جذاب و خوانا نگه دارید.
استفاده از فونت هایی را که خواندن آنها ساده تر است ، در نظر بگیرید. از قلمهای مدرن sans-serif مانند Arial ، Helvetica و غیره می توان برای متن های وبسایت استفاده کرد. برای هر عنصر طراحی از قبیل عناوین ، متن های بدنه ، دکمه ها و غیره ترکیب های مناسبی ایجاد کنید.

4 سازگاری با موبایل

باتوجه به استفاده روزافزون از تلفن های هوشمند ، تبلت ها و فبلت ها ، طراحی وب باید برای صفحه های مختلف موثر باشد. اگر طراحی وب سایت شما از تمام اندازه صفحه پشتیبانی نمی کند ، احتمال دارد که نبرد را با رقبای خود گم کنید. تعدادی استودیوی طراحی وب یا نقاط خدماتی وجود دارد که از آنجا می توانید طراحی دسک تاپ خود را برای همه اندازه صفحه نمایش سازگار کنید.

5 پالت رنگ و تصاویر

ترکیب رنگی مناسب رنگی مناسب کاربران را به خود جلب می کند در حالی که یک ترکیب ضعیف می تواند به حواس پرتی منجر شود. این امر شما را ملزم می کند که یک وب سایت رنگی مناسب برای خود انتخاب کنید که می تواند فضای دلپذیری را ایجاد کند ، بنابراین تأثیر خوبی بر بازدید کنندگان خواهد گذاشت.

6 بارگیری آسان

هیچ کس از وب سایتی را که  بارگیری زیادی طلب می کند ، دوست ندارد. بنابراین با بهینه سازی اندازه تصویر ، شریک کردن کد به یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript از آن مراقبت کنید زیرا باعث کاهش درخواست HTTP می شود. همچنین برای افزایش سرعت بارگذاری ، HTML ، JavaScript و CSS را فشرده سازی کنید.

7  رفت و آمد آسان

مطالعه نشان می دهد که بازدید کنندگان زمان بیشتری را در وب سایت هایی میگذرانند که دارای پیمایش آسان هستند. شما باید “قانون سه کلیک” را دنبال کنید تا بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات موردنیاز را در سه کلیک دریافت کنند.

8  ارتباطات

هدف نهایی بازدید کنندگان این است که اطلاعات را بدست آورند ، و اگر وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط موثر با  بازدید کنندگان شما باشد ، احتمالاً آنها زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند.

با رعایت اصول فوق در طراحی وب سایت خوب ، به راحتی می توانید یک وب سایت زیبایی شناختی و کاربردی ایجاد کنید. بدون این پایگاه ، سفر در مسیری طولانی دشوار خواهد بود. فقط با یک طراحی مناسب و کاربرپسند ، می توانید فکر کنید که موفق خواهید شد. در صورتی که قصد طراحی وب سایت یا ارتقای آن را دارید با ما تماس بگیرید و از مشاوره انلاین و رایگان ما بهرهمند شوید.

منبع: wpastra.com

مترجم: مهسا طباطبایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه