Custom Pages
 • Home
 • Blog
 • Contact Us
Transitions
 • Left/Right Animation
 • Fade Up/Down Animation
 • Up In / Fade Out Animation
 • Up/Down Animation
Portfolio
 • Gallery Style
 • Gallery Style Full Width
 • Text Under Image
 • Text Under Image Without Space
بازاریابی محتوا در سال 2019: غلبه محتوای ویدیویی - کینگ محتوا
12647
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-12647,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-1.9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

بازاریابی محتوا در سال 2019: غلبه محتوای ویدیویی

بازاریابی محتوا در سال 2019: غلبه محتوای ویدیویی

03:47 31 مرداد در اخبار سایت, تولید محتوا
0 دیدگاه

بازاریابی محتوا ، نوعی از بازاریابی است که به صورت آنلاین در ایجاد، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدفمند تمرکز دارد. اغلب بازاریابی های محتوا به منظور رسیدن به اهداف زیر راه اندازی می شوند:

اهداف بازاریابی محتوا

*  جلب توجه مشتریان

* گسترش تعداد مشتریان

*  ایجاد و افزایش دامنه فروش آنلاین

*  افزایش اعتبار برند

نکته اصلی در مورد “بازاریابی محتوا” این است که بتوانید شخصیت خریداران را شناسایی کنید و مفیدترین مطالب را برای رفع مشکلات، افزایش تولید و فروش، صرفه جویی در وقت و یا هر فرایند دیگری به آنها ارائه دهید.

تعریف استراتژی بازاریابی محتوا

به اهداف، رقیبان، تجزیه و تحلیل راه حل ها و چگونگی ارتباط راه حل ها با احتیاجات شما نیاز دارد. با توجه به مخاطبان شما، آنچه که شما به عنوان یک استراتژی محتوا برنامه ریزی کرده اید، ممکن است همان چیزی باشد که مشتریان شما به آن نیاز دارند؛ به همین دلیل انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که ممکن است مفید باشد و بر اساس اهداف شما، بازارهای متفاوتی ایجاد کند.

در این مقاله به فرایند استراتژی بازاریابی محتوا می پردازیم. با استفاده از این فرایند می توانید آن را برای آموزش مبتدیان به کار بگیرید و از آن به عنوان پایه و اساس جریان کار استفاده کنید.

استراتژی بازاریابی محتوا

1-ابتدا باید به بررسی و تحلیل بازار محتوا، اهداف و نیازهای مشتریان بپردازید.

2-بهترین نوع محتوا که با چشم اندازهای شما مطابقت دارد را پیدا کنید.

3- بهترین رسانه برای تولید محتوا را مشخص کنید (داستان کوتاه، مقاله، لیست ها، فیلم های YouTube ، پادکست، اینفوگرافی، نمایش رادیویی و…)

4- رقبای اصلی خود را پیدا کنید و استراتژی خود را با شیوه مهندسی معکوس انجام دهید –  بفهمید که رقیبان چه نوع محتوایی را منتشر می کنند، عمده موضوعاتی که آنها پوشش می دهند چیست و هنگام صحبت با مخاطبان خود از چه لحنی استفاده می کنند.

5- استراتژی مناسبی را تدوین کنید که سازگار با مخاطب باشد.

6- برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی اصلی محتوا که رقبای شما آنها را رتبه بندی می کنند، تعدادی از آزمایشات را با استفاده از SEMrush ، Moz ، BuzzSumo ، Serpstat انجام دهید؛ محتویاتی تهیه کنید که بهترین تاثیر را می گذارد و بیشترین تعداد مخاطبان را فراهم می کند.

7- برای نتیجه بخشی مورد قبل، مجموعه ای از سؤالات و کلمات محتوا را از طریق Keyword Google Planner و Trends Google ترکیب کنید تا کلمات کلیدی مستقیم و موجود در متن را پیدا کنید.

8- یک نقشه ذهنی طراحی کنید که بتواند دسته ها و متن های مختلفی که می خواهید مخاطبان شناسایی کنند را تعریف کند.

9- این مسئله را بررسی کنید که آیا می توانید در رابطه با فروش های داخلی نیز محتوا تهیه کنید؟

10- شروع به تولید مطالب و محتواهای برجسته ای کنید که تمام مشکلات اصلی مخاطبان شما را برطرف کند.

11- برای توزیع محتواها در رسانه های اجتماعی و سایر رسانه هایی که مشتری ایده آل شما در آن به فعالیت می پردازد، یک ساعت وقت صرف کنید.

12- محتوای خود را به روز رسانی کنید و داده های اضافی، داستانها، آمارها، مطالعات موردی و… را درج کنید.

13- مطالب خود را مجددا بررسی کنید و اشکال دیگری از اطلاعات از جمله (اینفوگرافیک، کتابهای الکترونیکی و…) را ایجاد کنید که بتواند در رسانه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

آیا انتقال بازاریابی محتوا از متن به فیلم قابل انجام است؟

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث شده تا فیلم ها و محتواهای ویدیویی به کانال های بازاریابی تبدیل شوند:

1-اشباع بیش از حد محتواهای متنی

– وبلاگ نویسی اکنون چندین دهه است که انجام می شود.

– روزنامه نگاری سنتی به رسانه های دیجیتالی منتقل شده است و این امکان یدید آمده است که شماره های قبلی روزنامه ها را بتوان به صورت آنلاین مشاهده کرد.

– مشاغل کوچک با متوسط ​​هزینه، به خرید محتواهای سطح متوسط می پردازند.

این موارد گفته شده در دوره محبوبیت محتوای متنی، منجر به نگارش صدها میلیون مقاله و پست که محبوب ترین موضوعات را پوشش می دهند، شده است و حتی باعث تمرکز بر کلمات کلیدی محتوا از سوی کاربران می شود. امروزه رسانه های جایگزین مانند پادکست ها یا محتواهای ویدیویی کمتر اشباع شده اند و در نتیجه برای کاربران جالب تر هستند.

2-اطلاعات محدود

مطالعات مختلفی در مورد تعداد کلمات ایده آل یک پست از نظر رتبه بندی سئو جمع آوری شده است: طبق این یافته ها، “3،000 – 10،000 کلمه، محتوای بیشترین سهم در رتبه بندی را کسب می کند.” در سپتامبر سال 2016، Backlinko تحقیقاتی را منتشر کرد که نشان می دهد تعداد کلمات ایده آل کمی کاهش یافته و میانگین تعداد کلمات نتیجه صفحه اول گوگل، 1890 کلمه بوده است. در این زمینه اعداد کاملا خواهند بود. باید گفت که 5 تا 8 سال پیش، یک داستان 500 کلمه ای برای رتبه بندی و فراهم کردن زمینه کافی برای جذب خوانندگان بسیار مناسب و کافی بوده است.

برای نوشتن و خواندن محتوای متنی وقت بسیاری لازم است. قالب های جایگزین (اینفوگرافیک، فیلم و…) برای خوانندگان پر مشغله، می تواند بهترین گزینه باشد.

3-نتیجه تلاش

بدون شک با صحبت از افزایش حجم جهانی محتوا، نشان دادن تخصص لازم برای مشاوران و کارشناسان بازاریابی سخت تر می شود. گاهی یک محتوانویس حرفه ای با 15 سال تخصص در زمینه صنعت، ممکن است توسط یک وبلاگ نویس 16 ساله که مفاهیم جمع آوری شده از طریق چند پست را به اشتراک می گذارد، کنار گذاشته شده و تلاشش نادیده گرفته شود.

برخی از نویسندگان تلاشگر وجود دارند که برای نوشتن مقاله یا کتابشان با پشت سر گذاشتن ماه ها تحقیقات بر صرف سرمایه گذاری و تخصص فراوان، تلاش و دانش بیشتر متمرکز می شوند. رسانه ویدیویی که اشباع کمتری در آنها وجود دارد، راهی آسان برای رسیدن به نتیجه است.

4- رشد خدمات ویدیویی

امروزه سیستم عامل های ویدیویی مانند YouTube در حال رشد بسیاری هستند . این رسانه ها گزارش می کنند که ماهانه بالغ بر 1.5 میلیارد کاربر در حال استفاده از آن هستند و روزانه نیز بیش از یک میلیارد ساعت محتوای ویدیویی مشاهده می شود. در هر دقیقه محتواهای ویدیویی بسیار زیادی فقط در YouTube بارگذاری می شوند. بیش از هزاران کانال ویدیویی نیز وجود دارد که هر کدام بیشتر از یک میلیون کاربر را پشتیبانی می کنند. با وجود چنین شرایطی، بازاریابان محتوا نسبت به ارزش خدمات ویدیویی آگاهی کامل دارند  و بخش نسبتا زیادی از تلاش خود را بر روی محتوای ویدیویی اختصاص می دهند.

5-راه اندازی ویژگی های جدید در آپلود فیلم

LinkedIn بارگذاری ویدیو را در ماه آگوست به عنوان یک ویژگی عمومی در دسترس مخاطبان خود قرار داد. Quora نیز امکان پاسخگویی های ویدیویی برای کاربران را معرفی کرده است. تلگرام نیز از طریق بروز رسانی های جدید، امکان پخش مستقیم و آنلاین ویدیوها را فراهم کرده است. به طور کلی سیستم عامل های مختلف، ویدئو را به عنوان یک رسانه ارتباطی مهم پذیرفته اند.

6-تعامل با مخاطبان

می توانید ویدیوهای زنده را در YouTube، Instagram ، Facebook ، Twitter و تعدادی از سیستم عامل های محبوب دیگر مشاهده کنید. Hangouts Google یکی از گزینه های برتر برای سازماندهی رویدادهای ویدئویی است که ویدیوها را به صورت آنلاین و با هماهنگی خودکار با حساب YouTube، برای ما پخش می کند. در عوض، تولید محتوا در قالب های سنتی به آن اندازه نتوانسته است با مخاطبان تعامل برقرار کند. تعامل با مخاطب باعث افزایش علاقه و توجه کاربران به محتوای ویدیو می شود.

7-قالب های ویدئویی

ویدئو ها این اجازه را می دهند تا بتوانید با چندین عضو مختلف که در یک مکالمه شرکت دارید، چشم اندازهای مختلفی را به نمایش بگذارید. نسخه های سنتی بازاریابی محتوا معمولا توسط یک نویسنده محتوا یا یک بازاریاب ایجاد می شوند؛ اما فیلم ها امکان برگزاری دوره های آموزشی و وبینارها را دارند. با استفاده از ویدیو می توانید از کنفرانسی که در آن شرکت می کنید، فیلم تهیه کنید و یا با افراد مشهور مصاحبه کنید. با این تفاسیر طبیعی است که از طریق فیلم به ایجاد قالب های مشترک با مخاطبان اقدام کنید تا از طریق محتوای متنی.

8-بازخورد بهتر

ویدئوها از زمان آغاز فعالیت روزنامه ها با تلویزیون، برای بسیاری از افراد به عنوان یک شکل مطلوب، برای جذب اخبار و داستانها به شمار می روند. امروزه، وجود داده های همراه G4 و Fi Wi که به طور گسترده ای در دسترس کاربران است، مصرف ویدیو را در مقایسه با خواندن داستان های متنی به یک گزینه سودآور و کم هزینه تبدیل می کنند.

9-تلویزیون های هوشمند

تلویزیون های هوشمند در اهمیت پخش فیلم ها نقشی موثر دارند. امروزه تقریبا هر خانواده دارای یک تلویزیون است؛ در حالی که پیش تر فقط کانال های تلویزیونی محدودتری در دسترس بوده است. امروزه، پخش دوره های ویدئویی یا لیست های پخش YouTube شکل گسترده ای به خود می گیرد و برای کسانی که می خواهند از مزاحمت مداوم تبلیغات خودداری کنند و یا می خواهند خود را با محتواهای با ارزش تری سرگرم کنند، جایگزین مناسبی به شمار می رود.

10-مزایای فرمت ویدیو

محتواهای متنی ممکن است توسط مردم مناطق مختلف، تحت تاثیر فرهنگ آن منطقه تفسیر شود که این امر باعث می شود محتوا در همه جا با یک هدف شناخته نشود. مطالعات روانشناسی گزارش می دهند که 93٪ از کل ارتباطات افراد، غیر کلامی است. زبان بدن، حالت های صورت، مکث های چشمگیر، ارتباطات چشمی، ناهمخوانی صداها و… از جمله عواملی هستند که ممکن است باعث شوند افراد برداشت های مختلفی از یک محتوا داشته باشند. وجود این عوامل باعث می شود محتوانویسان، محتواهایی که در قالب کاملا متنی هستند را حذف کنند و محتوای متفاوتی را در یک قالب متناسب با آن به مخاطبان منتقل کنند.

در حالی که فیلم ها و ویدیوها به طور مستقیم جایگزین محتوای متنی نمی شود؛ اما احتمال محبوبیت محتوای ویدیویی در بین بازاریابان و در سراسر جهان رو به افزایش است.

بازاریابی محتوا فعالیتی زمان بر است؛ اما زمانی که مخاطبان مورد نظر خود را با موفقیت شناسایی کرده باشید  و به اینکه چگونه می توانید مشکلات آنها را حل کنید پی برده باشید، بقیه مراحل روند تصاعدی را دنبال می کنند و به استراتژی پایبند هستند. بدانید که محتواهای جدید شما از مطالب قبلی پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد تا از طریق مقاله های مرتبط، بتوانید دایره المعارفی از محتواها را طراحی کنید که شما را در جستجوی موضوعات مورد نظرتان راهنمایی کند.

مترجم: راضیه چولایی

منبع: mariopeshev.com

بدون نظر

ارسال دیدگاه