Custom Pages
 • Home
 • Blog
 • Contact Us
Transitions
 • Left/Right Animation
 • Fade Up/Down Animation
 • Up In / Fade Out Animation
 • Up/Down Animation
Portfolio
 • Gallery Style
 • Gallery Style Full Width
 • Text Under Image
 • Text Under Image Without Space
چطور صفحه اصلی سایت را حرفه ای طراحی کنیم؟ - کینگ محتوا
12654
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-12654,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-1.9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

چطور صفحه اصلی سایت را حرفه ای طراحی کنیم؟

چطور صفحه اصلی سایت را حرفه ای طراحی کنیم؟

18:59 01 شهریور در اخبار سایت, تولید محتوا, طراحی
0 دیدگاه

طراحی سایت : اغلب افرادی که به دنبال گسترش حوزه کاری خود هستند، از وبسایت به عنوان وسیله ای مناسب در این راستا استفاده می کنند. صفحات وبسایت ها می توانند معرف یک فرد و حوزه کاری وی باشند. همچنین افراد می توانند از این طریق، خود را به دیگران معرفی نمایند. اما سوال مهم در این زمینه این است که یک صفحه اصلی وبسایت، باید دارای چه مشخصه هایی باشد.

صفحه اصلی یک وبسایت در وهله اول باید شامل اطلاعات کلی در مورد فرد و یا حیطه کاری مشخصی باشد. وجود گزینه های متنوع برای انتخاب، به کاربر این اجازه را می دهد تا هر نوع اطلاعاتی اختصاصی وبسایت را به صورت ویژه دنبال نماید. پس می توان گفت که صفحه اصلی باید معرف خدمات شما باشد. گزینه های موجود در صفحه اصلی، چه مواردی هستند؟ در ادامه به این مقوله می پردازیم.

عناصر موجود در طراحی سایت صفحه اصلی:

۱. لوگو:

لوگو یا نماد یک شرکت، مهم ترین نمایه در صفحه اصلی وبسایت است که بیشترین میزان توجه از سوی کاربران را به خود اختصاص می دهند. بهتر است که در وبسایت های فارسی زبان، این نمایه در سمت راست و بالای صفحه قرار گیرد.

۲. منو:

منو یا لیست گزینه های قابل دسترس، بخش دیگری از صفحه اصلی وبسایت را تشکیل می دهد که به کاربر این امکان را می دهد تا گزینه مورد علاقه خود را با سرعت بیشتری انتخاب کند.

۳. عنوان:

اصلی ترین بخش یک صفحه اصلی طراحی سایت را عنوان آن تشکیل می دهد. این بخش در کمتر از ده ثانیه به کاربر اعلام می کند که سایت مربوطه، ارائه دهنده چه نوع خدماتی می باشد.

۴. عکس پس زمینه:

ایجاد یک جلوه بصری در سایت، می تواند نوع خدمت ارائه شده را با وضوح بیشتری به عرض کاربر برساند. از این رو قرار دادن (محتوا) یک تصویر با کیفیت و یا حتی یک فیلم کوتاه، می تواند توجه بازدید کنندگان بیشتری را به خود جلب نماید.

۵. ورود اعضا:

اگر یک وبسایت، ارائه دهنده خدمات خاصی به کاربران باشد و یا اعضای فعالی را به عضویت خود در آورده باشد، قرار دادن بخش ورود اعضا یا لاگین، برای این وبسایت در صفحه اصلی ضروری می باشد.

۶. قابلیت جستجو:

اغلب وبسایت هایی که دارای صفحات متعددی در حوزه کاری خود هستند، برای دسترسی ساده کاربران به موضوعات خاص، بخشی را با عنوان قابلیت جستجو در صفحه اصلی وبسایت طراحی می کنند.

طراحی سایت

۷. معرفی مزایای محصول:

اگر وبسایت در زمینه فروش کالای خاصی است، می توان در صفحه اصلی، بخشی را با عنوان معرفی ویژگی ها و مزایای محصول تعبیه کرد. این امر در افزایش میزان فروش، تاثیر به سزایی خواهد داشت.

۸. اعلام نظرات کاربران:

در صفحه اصلی یک وبسایت فروش محصول، می توان بخشی را به ابراز نظرات خریداران محصول اختصاص داد. ایجاد آمار رضایت مشتریان از کیفیت محصول، یکی دیگر از اموری است که می توان آن را در صفحه اصلی جای داد. در این صورت بازدیدکنندگان وبسایت می توانند با اعتماد بیشتری، محصول ارائه شده را انتخاب نمایند.

۹. کلمات کلیدی:

استفاده از کلمات کلیدی و کاربرد در بخش های اصلی صفحه وبسایت، می تواند به موفقیت فرد در زمینه معرفی محصول کمک زیادی کند. می توان از کلمات کلیدی در عنوان صفحه، گزینه های منو، توضیحات متا و حتی عکس پس زمینه استفاده کرد.

۱۰. وبلاگ:

ایجاد وبلاگ برای فروشگاه های اینترنتی به عنوان یک مزیت محسوب می شود. این امر به جاد تعامل در بین بازدیدکننده و صاحب وبسایت منجر می شود و در نهایت به افزایش تعداد کاربران سایت منتهی می گردد.

۱۱. فوت:

یکی دیگر از بخش های اساسی در طراحی سایت صفحه اصلی، فوت است. فوت شامل اطلاعاتی مانند اطلاعات تماس، فرم ثبت نام یا ایمیل، جوایز و گواهینامه ها، آیکون شبکه های اجتماعی و… می شود.

۱۲. لینک شبکه های اجتماعی:

لینک گذاری شبکه های اجتماعی در بخش های مختلف صفحه اصلی نظیر عنوان و فوتر سبب می شود تا افراد به راحتی، شرکت شما را از این طریق بیابند.

بدون نظر

ارسال دیدگاه